Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Tablety

Lenovo

Tablet Lenovo: Tab A7-40 A3500-FL

Otrzymaliśmy dwa egzemplarze testowe Lenovo Tab A7: z wbudowanym modemem 3G (model A7-50 A3500-H) oraz bez niego (A7-40 A3500-FL). Warstwa szkła mineralnego, którą pokryto wyświetlacz, charakteryzuje się dużą sztywnością. Efekt „pływania” obrazu staje się widoczny dopiero przy dość dużym nacisku na ekran i tylko w jego środkowej części. Warstwa szkła mineralnego, którą pokryto wyświetlacz, charakteryzuje się dużą sztywnością. Efekt „pływania” obrazu staje się widoczny dopiero przy dość dużym nacisku na ekran i tylko w jego środkowej części.

Obudowę tabletu Lenovo Tab A7-50 A3500-H wykonano z nieco innego, delikatnie gumowanego tworzywa, które nieco bardziej przypadło nam do gustu niż twardy plastik z A3500-FL. Jest milsze w dotyku, sprzyja pewności chwytu i trochę mniej się brudzi. Niestety, wiąże się to z mniejszą trwałością. Podczas stosunkowo krótkiego pobytu urządzenia w redakcji okolice wejścia mikro-USB zdążyły się lekko porysować.

Jakość zdjęć wykonywanych przez tylny aparat jest słaba.

Lenovo Tab A7 (w obu wariantach) został wyposażony w jeden głośnik, umieszczony z przodu, pod ekranem. W modelu A3500-H nad wyświetlaczem, pod maskownicą identyczną z tą przykrywającą głośnik, znalazła się dodatkowo antena modułu 3G. W A3500-FL w tym miejscu jest po prostu zaślepka.

Umieszczenie głośnika z przodu zdecydowanie zasługuje na pochwałę, jednak podczas używania tabletu w położeniu poziomym (np. w trakcie oglądania filmu) bardzo łatwo zasłonić przetwornik kciukiem. Wypracowanie odpowiedniego sposobu trzymania tabletu będzie wymagało trochę czasu.

Jakość dźwięku generowanego przez głośnik nie zachwyca. Podobnie jak w przypadku większości innych tabletów mamy do czynienia z brzmieniem płaskim, przesterowanym, ostrym, składającym się tylko z wysokich tonów.

Zupełnie inaczej jest po założeniu słuchawek. Natychmiast pojawia się przyjemny, głęboki bas, któremu towarzyszą czyste i czytelne tony średnie, a soprany przestają kłuć w uszy. Maksymalna głośność nie zachwyca, ale też szczególnie nie rozczarowuje. Rozmieszczenie złączy i przycisków jest standardowe, czyli wyłącznik i przyciski do zmiany głośności umieszczono na prawej krawędzi, wyjście słuchawkowe i gniazdo mikro-USB – na górze, a ukryty pod klapką slot na karty mikro-SD – po lewej stronie. Tylko w modelu A3500-H pod klapką znajduje się ponadto slot na karty SIM (nie mikro).  Długość skoku wyłącznika i przycisków do zmiany głośności została dobrze dobrana. Przyciski łatwo wyszukać po omacku, ale nie wystają zanadto z obudowy. Moment ich pełnego wciśnięcia jest dobrze wyczuwalny, a towarzyszy mu delikatny, niezbyt głośny dźwięk kliknięcia.

Tablety

Leave a comment